Bleskové slevy se vracejí na Steam

Estimated read time 2 min read

Před pár lety vypadaly Steam slevy trochu jinak, než je známe teď. Většina z nás si je určitě pamatuje, ale poďmě si je i tak připomenout.

Dříve se ke klasické slevě mohla kdykoli po dobu jejího trvání objevit tzv. blesková sleva. Hra tedy mohla být slevněna o 20% po celý týden, ale byla šance, že v náhodném 12 hodinovém úseku se sleva změnila na 80%. Tuto funkci Valve odstranilo v roce 2016. Nyní to však vypadá, že by se bleskové slevy mohly vrátit. Alespoň to naznačuje nový report.

Vrátit se však mohou v lehce změněném formátu. Princip zůstane stejný, avšak samotní vývojáři si budou moci určit, jestli blesková sleva bude trvat 6, 8, 10 nebo 12 hodin.

Pokud opravdu bleskové slevy zažijí návrat, přinese to své plusy i mínusy. Můžete si tedy v obyčejné slevě koupit hru a za pár hodin zjistit, že sleva je na chvilku ještě větší. Většina lidí tedy raději bude čekat na bleskovou slevu, než aby si hru koupili dřív. Nebo alespoň počkat na poslední den slev, když už víte, že žádné peníze navíc neušetříte. Na druhou stranu, ze Steam slev by se zase stal velký event. Hráči by každou chvíli kontrolovali obchod, jestli se třeba neobjevila nějaká větší sleva. Jsou totiž jenom krátkodobé a můžete je velmi lehce zmeškat.

Nadšením se raději ze svých židlí ještě nezvedejte. Návrat bleskových slev je sice pravděpodobný (díky reportu Valve News Network), nic však není oficiálně potvrzeno.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.