Bethesdě omylem unikl Doom bez ochrany proti pirátům

Estimated read time 2 min read

Bethesda zapomněla na nechráněný soubor.

Na Steamu i Bethesda launcheru byl nový Doom vydán i s ochranou Denuvo proti pirátům. Behužel se ale stala chyba a v souborech zůstalo DRM-free .exe. Chybu odhalil jistý uživatel Redditu, který si všiml, že mezi soubory je i složka „original“ a v ní naprosto nechráněný soubor.

Pokud jste tedy hledali crack, tohle je snad to nejlehčí, co jde právě teď sehnat. Hra obsahuje soubor DOOMEternal64vk.exe, který má 369 MB a využívá ochranu Denuvo. Pokud se ale soubory trochu prohrabete, naleznete i menší verzi stejného .exe. To se Bethesdě tedy moc nepovedlo.

Velká spousta uživatelů tuto chybu již potvrdila. Bethesda to samozřejmě nenechala bez povšimnutí a soubory okamžitě opravila. Bohužel je ale už pozdě. Nechráněné .exe se dostalo do světa pirátů a už tam asi zůstane. Nejde však ale jen o piráty! Někteří hráč tvrdí, že jim Denuvo zpomaluje výkon hry, za kterou si poctivě zaplatili. I někteří platící hráči tak sahají po tomto cracku jen proto, aby si zlepšili výkon hry.

Není to však poprvé, co Bethesda udělala takovou chybu. S nechráněným .exe vyšlo i Rage 2. Někteří ale tvrdí, že se jednalo pouze o easter egg, který se měl vysmát pirátům. Hra totiž po prvních pár misích začala padat. Nakonec se ale ukázalo, že jde o problémy ovladačů.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.