Arkádová verze Quaka je konečně i na PC!

Estimated read time 2 min read

Díky šikovné komunitě si můžeme zahrát starou arkádovku i na PC.

V roce 1998 vydala firma Lazer-Tron svůj Quake Arcade Trounament, plnou „automatovou“ verzi své střílečky. Hra měla 640×480 VGA display, trackball pro rozhlížení kolem a sedm tlačítek na pohyb, střílení, skákání a výměnu zbraní.

Jak popisuje tento blog, hra běžela na custom Quantum 3D Quicksilver Arcade PC. To sice zní zajímavě, ale musíme si uvědomit, že se jedná o 266 MHz Pentium II běžící na Windows 95.

Těchto automatů bylo vyrobeno bohužel jen omezené množství a kopie softwaru sice existují, ale emulator MAME nebyl schopný jej rozjet. Arkáda byla totiž vybavena velmi spolehlivým systémem proti plagiátorství. Tuto bariéru konečně po dlouhé době prolomil uživatel GitHubu mills5!

Jak můžete vidět ve videu, Quake Arcade Turnament se hraje hodně podobně jako normální Quake. Hra měla dokonce deathmatch! Jedním z největších rozdílů je to, že z nepřátel padají gift boxy se zprávou „Instaprize!“ Jak to vypadá, Quake Tournament Edition vám dával žetony, které jste mohli vyměnit za opravdové ceny.

Pokud si hru chcete vyzkoušet, budete potřebova MAME a kopii quakeat.chd.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.