Unreal Engine je zachráněn ale Fortnite se na iOS zatím nevrací

Estimated read time 2 min read

Soudce se přiklonil na stranu Applu a řekl, že Fortnite zpět pustit nemusí. Unreal Engine se však blokovat nesmí.

Právníci Applu a Epic Games se poprvé sešli před soudcem na Zoomu, aby dokončili první část svého sporu – zablokování Unreal Enginu na iOS zařízeních. Epic tvrdí, že něco takového by nenapravitelně poškodilo velké množství vývojářů.

Výsledek jednání se přiklání spíše na stranu Applu, ale Unreal Engine byl naštěstí zachráněn. Soudce Yvonne Gonzalez Rogers vydal dočasný příkaz, že Apple nesmí blokovat účty vývojářů Epic Games a nesmí také bránit updatům Unreal Enginu na operačních systémech Applu. S opětovným uvedením Fortnite na obchod to ale tak slavné není. Soudce rozhodl, že Apple zatím není povinný Fortnite znovu povolit na svém obchodě, protože si za situaci může Epic Games samo.

Jednání bylo vlastně to stejné, co jsme už slyšeli několikrát. Epic znovu zopakoval všechny následky, které by odstranění Fortnite a Unreal Enginu mělo nejen na jejich firmu, ale také na celkovou reputaci enginu a všech vývojářů, kteří jej využívají. Apple zopakoval svou vlastní zprávu, že si Epic Games za všechno můžou sami, protože jendoduše porušili zásady Applu.

Blokace Unreal Enginu byly spíše technické a formální dohady a nakonec jsme se naštěstí dočkali dobrého konce. Tohle je ale pořád jen první kolo v právnickém souboji Apple vs Epic. Celý případ pujde před soud na jaře příštího roku.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.