Tvůrce Magic:The Gathering přichází s novou hrou KeyForge

Estimated read time 2 min read

Tvůrce známé hry Magic přichází s novinkou – KeyForge: Call of the Archons. Hra je založena na principu „každý balíček je unikátní.“ To znamená, že každý hráč bude mít své vlastní balíčky a je tedy velice nepravděpodobné, že by více hráčů mělo stejné kombinace. Znamená to ale taky to, že ze hry zmizelo míchání a stavění svého vlastního balíčku. Místo toho si ve hře budeme kupovat vždy již hotový set. Tvůrce všakt tvrdí, že už teď je ve hře kolem 32 bilionů unikátních kombinací.

Cílem hry je získat surovinu zvanou Æmber, díky které si ukováte 3 klíče a vyhrajete zápas. Vypadá to tedy, že k výhře není úplně nutné vašeho soupeře totálně porazit.

 

Pravidla se zdají jednoduchá. Hráč každé kolo zahraje kartu s nějakou „postavou“ a případně kartu se speciálním efektem, aby ještě více ublížil svému soupeři. Balíčky budou dále rozděleny na několik tříd, jako třeba Shadow, Logos a Sanctum.

Startovní set bude obsahovat několik začátečních balíčků a spoustu herních tokenů. Předobjenat si můžete taky specialní zabalené balíčky.

KeyForge bude mít také svou vlastní aplikaci a webovou stránku. Ty budou sloužit jako officiální místo pro organizování turnajů s podporou Fantasy Flight Games.

V dnešní době je tato hra docela zvláštním nápadem a její systém balíčků může být velký risk. U karetních her jsou hráči totiž zvyklí postavit si vlastní balíček přesně podle svých představ. Také to ale znamená, že vzácné karty zůstanou vzácné, protože si jich nebudete moci nakoupit kolik budete chtít.

 

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.