Stránka CS.MONEY přišla o skiny v hodnotě milionů dolarů

Estimated read time 2 min read

Útočníci ukradli skiny asi za 6 milionů dolarů.

Všichni už dobře vědí, že ve skinech do CS:GO se točí skutečně velké peníze. Díky toho začalo dříve vznikat spoustu obchodů a stránek, které se na skiny specializují. Ať už jde o obyčejný prodej nebo trochu toho hazardu, inventáře těchto webů sahají svou cenou do astronomických výšin.

Jedním z těchto webů je i CS.MONEY, což je velmi populární stránka právě pro obchod se skiny. Hodnota jejich inventáře se odhaduje něco okolo 400 až 500 milionů Kč. Určitě by proto bylo nešťastné o skiny v takové hodnotě přijít. No a přesně to se jim bohužel stalo. Stránka se totiž stala cílem hackerů, kteří je připravili asi o 20 tisíc předmětů různé hodnoty. CS.MONEY se nyní snaží zabránit prodeji těchto skinů a má už dohodu s několika dalšími obchody.

Příčina této pohromy je vlastně docela jednoduchá. Útočníci využili přístupu k dříve získanému mobilnímu identifikátoru a tím se dostali do inventáře botů, kteří skiny vlastní. Pak už stačilo jen přesunout skiny z inventáře bota na své vlastní účty. Aby pak po sobě alespoň trochu zamaskovali stopy, přeposlali některé předměty i náhodným uživatelům.

CS.MONEY se nyní snaží zjistit, kde se stala chyba a do budoucna vše zabezpečit tak, aby se nic podobného nemohlo opakovat. Je dost nepravděpodobné, že by se jim ukradené skiny povedlo vrátit v plné míře. Stránka už tak otevřeně říká, že si z této kauzy odnáší hlavně ponaučení.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours