Project Cars 2 zmizelo ze Steamu

Estimated read time 2 min read

Ze Steamu zmizel velmi povedený závodní simulátor.

Slightly Mad Studios před měsícem oznámili, že se chystají odebrat Project Cars 2 ze Steamu 21. září. A jak se sami můžete přesvědčit, hra je z obchodu opravdu nadobro pryč. Možná jste si toho ani nemuseli všimnout, protože vývojáři vše udělali celkem v tichosti.

Pokud si tedy chcete hru stále koupit, budete muset využít nějakou přeprodávající třetí stranu. Humble Store totiž klíče již taky neprodává a oficiální stránky Project Cars 2 možnost nákupu už také nemají.

Důvod tohoto kroku je jednoduchý – problémy s licencí. Vývojáři musejí platit peníze za to, aby ve svých hrách mohli používat reálná auta a další produkty. V případě Project Cars 2 to bylo hlavně z důvodu zachování autenticity. Tato práva však nemají navždy a jakmile licence vyprší, je potřeba si rozmyslet, jestli ji znovu obnoví nebo ji nechají jít. A pokud tržby již nepokryjí náklady, je asi zřejmé, že licenci nemá smysl prodlužovat.

(zdroj: Slightly Mad Studios)

Někdy se však stane, že autoři her najdou nějaký způsob, jak problémy s licencí obejít. Třeba Rockstar odstranil veškerou licencovanou hudbu z GTA 4. Project Cars má však tu nevýhodu, že téměř vše ve hře je nějakým způsobem licencováno a nahradit obsah svým vlastním je tak nemyslitelné.

Je to škoda, protože Project Cars 2 je opravdu skvělý závodní simulátor. Příště by možná vývojáři mohli načerpat trochu inspirace právě od Rockstaru, který se vždy snaží licenci obejít tím, že pro hru vytvoří své vlastní trochu upravené modely.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours