Pravda o prodeji Bohemia Interactive!

Estimated read time 2 min read

Studio Bohemia Interactive se neprodává.

Během včerejšího dne se do světa dostala zpráva, že další úspěšné české herní studio padne pod křídla velké nadnárodní korporace. Některé weby informovaly, že společnost Tencent investovala do Bohemia Interactive přibližně 260 milionů dolarů a získala tak většinový podíl. Tyto informace se však později ukázaly jako nepravdivé.

Společnost Tencent už teď vlastní velké podíly v různých herních firmách. Své slovo tak mají třeba v Riot Games, Grinding Gear Games, Epic Games nebo firmě WeChat.

Tencent rozhodně není v Bohemia Interactive cizí. V minulost už spolupracovali třeba na distibuci Yland na platformu WeGame.

Jak už jsem říkal, informace se nakonec nepotvrdily. Vše vyvrátil Petr Poláček, ředitel marketingu v Bohemia Interactive. Všechny tak ujistil, že Bohemia Interactive i nadále zůstává nezávislým studiem. S těmito spekulacemi prý nemají nic společného. K tomuto tvrzení se přidal i samotný majitel Bohemia Interactive – Marek Španěl.

Bohemia Interactive v minulosti vedla jednání o případné strategické spolupráci a k tomu může znovu dojít i v budoucnu. V současné chvíli se ale nic nemění.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.