Ovládat hry banánem? Pro Sony žádný problém!

Estimated read time 2 min read

Kupte pár banánů a jde se hrát!

Myš a klávesnice jsou pořád tím nejlepším na střílečky, ale myslím, že v dnešní době by měl každý pořádný PCčkač vlastnit i ovladač. To se však může prodražit, protože některé z těchto ovladačů sahají cenově do desítek a někdy i stovek dolarů.

V Sony si však řekli, že už toho mají dost. Jejich nový patent uvádí, že bychom k hraní mohli brzy využít téměř jakýkoli nesvítící pasivní objekt, tedy třeba i banán. Přesně tak, opravdu čtete správně. Dark Souls si už možná brzy zahrajete s banánem.

Jak by to ale mělo fungovat? Podle Sony by bylo velmi praktické, kdyby hráči mohli využít jakýkoli levný a neelektrický objekt jako herní vybavení. Tato technologie by měla využívat kameru, která bude objekt sledovat podobně, jako už to nyní provádí s motion controllery.

Zmíňka je také o ovládání pomocí dvou objektů najednou. Na demonstraci místo banánů využívají pomeranče, aby vytvořili ovládání volantu. Zatím se neví, jestli Sony tento nápad skutečně dotáhne až do konce. A pokud ano, mohlo by to trvat roky. Líbí se mi však možnost, že si jednou zahrajeme hry pomocí ovoce nebo zeleniny.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.