Našlo se zepomenuté video ze zrušeného Prince of Persia

Estimated read time 2 min read

Zrušený Prince of Persia vypadá dost zajímavě.

Mimo mobilní hru se serie Prince of Persia už od roku 2010 téměř nikam nepohla. Ubisoft však mimo dění tajně experimentoval s novou hrou v této serii. V roce 2012 byl zveřejněn screenshot a nyní se objevilo video z toho stejného roku. Konečně se tak můžeme podívat na zrušený projekt Prince of Persia: Redemption.

Záběry vypadají docela důvěryhodně. Kromě toho se vývojáři vyjádřili i do komentářů, konkrétně slovy „kde jste tohle vzali?!“

Z hlubin internetu se také objevil Christophe Prelot a jeho LinkedIn profil, kde se píše, že pracoval jako 3D level artist na nejmenované a zrušené hře Prince of Persia v letech 2010 – 2011. Tato údajná hra měla být vyvíjena pro PC, PS3 a Xbox 360. V letech 2010 a 2011 však Ubisoft nakonec vydali pouze dvě finální hry, které navždy uzavřeli Eziovu trilogii.

Výsledem toho je, že zrušená hra opravdu trochu připomíná Assassin’s Creed. Je ale vidět, že Prince of Persia měl být zaměřen více cinematicky. Hlavní postava si vesele skáče po střechách a někde v dáli vybuchují sopky. Ke konci se pak celé město začne rozpadat.

Myslím, že hra to mohla být docela zajímavá. I na své stáří pořád vypadá fakt dobře. Ubisoft však o serii Prince of Persia mlčí. Zatím posledním náznakem naděje je crossover ve hře For Honor.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.