Microsoft zvažuje koupi Discordu

Estimated read time 2 min read

Cena však bude dost vysoká.

Populární platforma Discord stále zvažuje své možnosti prodeje a vypadá to, že jedním z možných zájemců o odkoupení by mohl být Microsoft. Cena by přitom měla přesáhnout asi 10 miliard dolarů.

Pravděpodobněji ale zatím zní, že se Discord spíš pustí na akciový trh než se nechat odkoupit jedním z velikánů. Už dříve komunikovali třeba s Epic Games nebo Amazonem a ani jeden se vlastníkem platformy nestal. Získání této populární platformy by určitě bylo pro nějakého velikána dobrou investicí i přes to, že Discord tvrdí, že jsou spíše proděleční.

Discord je momentálně populární hlavně v komunitě hráčů, kteří k němu často šáhnou místo alternativ od Microsoftu, Sony nebo třeba Steamu. Služba se pak v roce 2020 přetvořila tak, aby seděla i většímu publiku a nejen herní komunitě.

Ze všech směrů se nyní ozvýají zprávy, že na Discord má zálusk spoustu různých společností. Pokud by chtěl Microsoft platformu odkoupit, bude muset zabojovat. Pro srování – odkoupení Bethesdy stálo Microsoft jen 7.5 miliard dolarů.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.