Journey se chystá na PC!

Estimated read time 3 min read

Epic Games nabídne PC verzi známe hry Journey

Nedávno jsme vám psali o novém Epic Games Storu, který by měl být udajně nová konkurence Steamu. A Epic to s tímto tvrzením myslí opravdu váže! Jedna z her, která bude vydána na jejich novém obchodě je právě Journey.

Tato hra byla původně exkluzivitou na PS3 od thatgamecompany a nyní se chystá na PC. V době svého vydání způsobila opravdu rozruch. Journey byla první hra, které začala pořádně experimentovat s multiplayer dobrodružstvím. O jejím úspěchu svědčí i fakt, že byla znovu vydána i na PS4.

Jen se podívejte na hry, které rok 2012 přinesl. XCOM, Dishonored, Mass Effet 3, Far Cry 3…. Všechno to byly hry, kde jste měli jediný úkol – prostřílet se skrz nepřátele až do cíle. A pak tady bylo Journey. Hra bez zbraní, složitých rozhovorů a tuny mimozemských nepřátel. V Journey jste měli k dispozici pouze hezkou hudbu, kilometry pouště a spojení s jinou osobou.

Journey se dá popsat asi tak, že jste malá postavička, která se svým chozením, letáním a skákáním snaží dostat k hoře přímo před vámi. K vašemu dobrodružství se může náhodně přidat další hráč a sdílet tu skvělou cestu svámi. Komunikovat spolu můžete pouze pomocí zvuků a vašich pohybů. Je to jednoduchá, ale přesto dechberoucí hra.

Journey se dá velmi blízce přirovnat k Abzu, to už ale na PC máme. Rozhodně ji také doporučuji zkusit.

Neměli jste možnost si Journey zahrát na konzoli? Tak teď si ji budete moct zkusit rovnou na PC! V blízké budoucnosti se totiž objeví k zakoupení na Epic Games Storu. A rozhodně to stojí za to. Journey totiž také částečně vděčíme za to, jak jsou v dnešní době hry vnímány širokou veřejností. Stala už se tak trochu součástí moderní herní historie.

Zatím není jasné, jestli se hra dostane i na Steam a další platformy. Pro Epic je to určitě velmi dobrá příležitost. Jde vidět, že to se svým obchodem myslí opravdu vážně.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.