Indie vývojáři kritizují Valve za nová pravidla na Steamu

Estimated read time 2 min read

Velcí vývojáři nyní platí Valve méně peněz

Na Steamu opět dochází k zajímavým změnám.  Tentokrát se to však netýká hráčů samotných, ale spíše herních vývojářů. Valve nyní změnilo systém rozdělování výdělků s herními vývojáři. Do teď se vydělané peníze rozdělili v poměru 70/30 mezi vývojáře a Valve. To se teď ale mění! Nad vydělaných 10 milionů dolarů si Valve vezme pouhých 25% z celkové částky. Pokud hra poté vydělá 50 milionů dolarů a více, bude si Valve účtovat pouze 20%. Těch prvních 10 milionů se nemění a rozdělení bude stále 70/30. Tyto změny se projeví na peníze vydělané po 1. říjnu tohoto roku.

Valve říká, že tato změna pomůže „vývojářům velký her,“ jejichž úspěch bude nakonec benefitem pro celou Steam komunitu, kvůli „pozitivnímu dopadu,“ který tito vývojáři mají. Některá indie studia to však vidí trochu jinak. Říkají, že tyto změny jsou ránou pod pás všem menším společnostem, které na milník 10 milionů dolarů nikdy nedosáhnou.

Vývojář Wandersong, Greg Lobanov, nabádá hráče, aby přestali nakupovat indie hry na Steamu, protože toto rozhodnutí prý podkopává hry, jako je právě ta jejich.

Valve teď sklízí kritiku ze spousty stran. Vývojáři si stěžují, že studia, která pracují na velmi malém rozpočtu nyní musí platit za „další Fallout 76.“ Prý to posílá velmi špatnou zprávu všem indie vývojářům. Třeba Rami Ismail říká, že Valve nyní dává přednost spíše AAA vývojářům a tím odstrkává indie scénu na vedlejší kolej.

Jiní indie vývojáři však nejsou tak kritičtí. I když je to prý jasná urážka indie scény, někteří se shodují, že když si Valve vezme méně peněz, bude to nakonec pozitivní krok.

Co si o nové Valve politice myslíte vy? Je to dobrý tah nebo jsou indie studia záměrně odstrkována pryč?

Další články:

Další články autora:

1 Comment

Add yours
  1. 1
    Erestra

    What can i say. It’s a dogie dog world out there… Gaben is a capitalist at the end of the day.

+ Leave a Comment

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.