Hackeři tvrdí, že se dostali do všech systémů Sony

Estimated read time 2 min read

Data jsou nyní na prodej.

Sony momentálně prošetřuje tvrzení, že se ransomware skupina Ransomed.vc dostala do všech jejich systémů a nyní nabízí data k prodeji. Na hack poprvé upozornil web Cyber Security Connect. Zatím se přesně neví, jaká data měla být ukradena.

Úspěšně se nám povedlo dostat do všech systémů společnosti Sony. Nebudeme je vydírat. Jelikož Sony nechce zaplatit, nabízíme jejich data k prodeji.

Ransomed.vc

Hackeři měli údajně zveřejnit malou část ukradených dat jako potvrzení, že skutečně vše mají. Vypadá to ale, že file tree je docela malý. Opravdu se tedy dostali do všech systémů? Zatím rovněž nebyla zveřejněna žádná cena za ukradená data, ale pokud se kupec nenajde, skupina říká, že vše zveřejní 28. září.

Skupina sice tvrdí, že nechtějí Sony vydírat, ale historicky to u nich rozhodně nebylo zvykem. Právě tato skupina se pokoušela získat od svých mnoha obětí částky v řádech stovek tisíc eur. Sony momentálně vyšetřuje, jestli je jejich tvrzení skutečně pravdivé nebo se jedná o podvrh.

Pokud se ukáže, že je hack skutečný, nebude to poprvé, co Sony něco podobného zažije. Již v roce 2011 došlo k masivnímu úniku informací, kde nechyběla jména akcionářů a to včetně adres, telefonních čísel nebo přihlašovacích údajů.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.