Google testuje novou aplikaci, která dovolí hrát mobilní hry na PC

Estimated read time 2 min read

Na Windowsu poběží nová aplikace Google Play Games.

Google Play aplikace se brzy propojí s Windowsem díky samostatné aplikaci Google Play Games. Beta zatím byla vydána v Hong kongu, Severní Koreji a Taiwanu. Zbytek světa by měl následovat již velmi brzy.

Dříve bylo možné spustit Android hry na PC pouze díky aplikaci Your Phone, což je pouze emulátor, který využívá Windows Subsystem pro Android. Není tak úplně jasné, proč se Microsoft rozhodl na takovém projektu nespolupracovat s Googlem. Zřejmě v tom bude pouze rivalita, kterou mezi sebou mají.

Tato doba je už naštěstí pryč a beta nové aplikace tak mohla být vypuštěna. Výhodou pak bude především to, že se váš postup ve hrách bude ukládat na cloud a vy tak budete moci na jakémkoli zařízení pokračova tam, kde jse dříve přestali. Navíc bude Google Play Games kompatibilní se všemi systémy od Windows 10 v2004 a novější. Nemusíte tak nutně vlastnit Windows 11.

Má to však i své nevýhody. Vůbec nejsou podporovány AMD systémy s méně než 1GB VRAM a všechny počítače Lenovo ThinkPad. Mezi další požadavky pak patří SSD, 20 GB volného místa, nějaká herní grafika, 8 GB RAM a zapnutá virtualizace.

A je určitě samozřejmé, že každý vývojář, který bude chtít svou aplikaci i na PC, bude muset udělat efektivní port s odpovídajícím ovládáním. Na to však naštěstí Google sestavil dobrou příručku.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.