DOOM už jede i v poznámkovém bloku

Estimated read time 2 min read

Texťák je najednou mnohem zábavnější!

Nikdy prostě nemůže uběhnout trochu větší porce času, aby se DOOM nerozběhl na něčem novém. Třeba tentokrát jsme zjistili, že je možné Doom hrát i v samotném poznámkovém bloku.

Herní vývojář Sam Chiet říká, že to je ideální způsob, jak tuto klasiku hrát. Zdá se to možná hloupé, ale když si uvědomíte, že hra takto jede v 60 FPS, možná změníte názor. Viditelnost výsledného obrázku sice není nic moc a občas hra jaksi problikává. Ale na to, že hru zobrazují pouze písmenka v poznámkovém bloku je výsledek myslím docela uspokojivý. Ani moc nevadí, že vlastně nejsou rozeznat žádné barvy.

A to všechno navíc bez toho, že by byl samotný poznámkový blok nějak modifikován. I samotný John Romero autory pochválil.

NotepadDOOM snad co nevidět půjde i stáhnout a budete si tak moct tento nejnovější výkřik technologie vyzkoušet. Cheit říká, že jen potřebuje nějaký čas dát všechno dohromady. Pokud se už nemůžete dočkat, můžete si zatím vyzkoušet, jaké to je hrát DOOM v textovém terminálu.

Je to až neuvěřitelné, na čem všem DOOM už běží. A to všechno jen díky originálním autorům hry, kteří v roce 1997 zveřejnili zdrojový kód pro nekomerční účely.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.