Donald Trump tvrdí, že za masakr v El Pasu můžou hry

Estimated read time 2 min read

Po masakru v El Pasu a Daytonu je prý čas něco udělat s herním průmyslem.

Masakr v El Pasu a Daytonu je něco, co by se rozhodně nemělo přehlížet. O život přišlo 30 lidí a dalších 50 bylo převezeno do nemocnice. Americký prezident Donald Trump teď vyzval Ameriku, že je potřeba potřeba udělat velké změny. Především tvrdí to, že hry mají velmi špatný vliv na mladé lidi.

Musíme zastavit šíření nenávisti v naší společnosti. To znamená i videohry, které se dnes staly samozřejmostí. Mladí lidé se až moc lehce nechají obklopit násilím. Tomu musíme co nejdřív zabránit. Kulturní změna je těžká, ale pokud se každý z nás rozhodne, že je čas na lepší zítřky, můžeme vytvořit společnost, která si bude vážit každého lidského života. To musíme udělat.

Donald Trump

Prezident taky ukázal na internet a sociální media. Podle něj tyto prostředky nemůžou být ignorovány. Vyzval federální úřady, aby pracovali na nástrojích, které zamezí dalším masakrům.

Trump dál mluvil o střílení v El Pasu. Útočník prý na internet přidával rasistické komentáře plné nenávisti. Takoví lidé podle něj nemají v Americe co dělat. Není to však ani tak dávno, co Donald Trump vyzval několik političek, ať se „vrátí do jejich vlastní země.“ Většina lidí to tehdy považovala za velmi rasistické.

Není to jen prezident, kdo tvrdí, že hry můžou za většinu útoků po celém světě. Velká spousta politiků s ním souhlasí. Na toto tvrzení však nemají vůbec žádný důkaz, protože se nikdy nepovedlo dokázat, že by hry měly nějakou spojitost s terorismem. Je pouze velmi jednoduché tento trh obvinit.

Politické špičky už hodně dlouho obviňují hry za většinu masakrů po celém světě. Hlavně u starších generací se tak objevuje panika a hrůza z videoher.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.