Armáda USA zakládá vlastní esport tým

Estimated read time 2 min read

Přiláká esport nové vojáky?

Armáda USA nedávno přišla s novým nápadem, jak přilákat mladé lidi do svých řad. Jako součást marketingové strategie dali dohromady nový esport tým. Doufají, že díky tomuto nápadu zváží nástup do armády více nových rekrutů.

Armáda pozvala všechny členy i veterány, aby se do projektu zapojili. Finální hráči však stále budou muset plnit jisté povinnosti ve výcviku. Pro veterány je zde také místo. Je potřeba testovat nové mobilní aplikace nebo třeba simulační software. To vše bude součástí týmu. Založen byl i Army esport Twitter, ten byl ale zanedlouho zase odstraněn.

Samotný tým nebude sloužit k účelu náboru do armády. Ten má armádu pouze přiblížit mladým lidem dnešní generace. Spolu s týmem však bude na turnaje poslán i náborový tým. Představitelé armády tvrdí, že jim letos chybí asi 6 500 vojáků. To je oproti očekávání velký propad.

Armáda USA se zapojovala do esportu již dříve. Hostovali např. stream z kvalifikace Street Fighter 5. Letectvo zase spolupracovalo s jiným esport týmem celé léto. Samostatný esport tým je však v tomto směru novinkou. Armáda rovněž spolupracuje s herními vývojáři. Někteří své hry lehce upravují, aby sloužili jako trénovací simulátory. Armáda má dokonce i svou vlastní serii her s názvem America’s Army.

Nejsem si úplně jistý, že tato strategie bude fungovat. Moc velké naděje bych tomu nedával. Přidali byste se k armádě, protože pár přátelských vojáků hraje Counter Strike nebo League of Legends? Na velký nával gamerů to rozhodně nevidím.


Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.