Andrzej Sapkowski má novou smlouvu s CD Projekt

Estimated read time 2 min read

Nová dohoda je prý výhodná pro obě strany.

Zaklínač byl na polském území velkým trhákem. Ve zbytku světa byl ale téměř neobjeven. To se změnilo v roce 2007, kdy CD Projekt vydali první hru jejich neskutečně povedené trilogie. Později vyšlo najevo, že si Andrzej Sapkowski místo procentuálního podílu nechal zaplatit předem, protože si myslel, že hry jsou hloupé a nic nevydělají. To se ale spletl!

V roce 2018 Sapkowski pochopil svou chybu a požadoval po vývojářích mnohem více peněz. CD Projekt jeho žádost odmítli, ale slíbili, že se pokusí najít řešení, které bude výhodné pro všechny. V roce 2019 jsme se dozvěděli, že nová dohoda je už na cestě. A teď to vypadá, že vše dospělo do zdárného konce. Společnost oznámila, že se Sapkowskim uzavřeli novou dohodu.

Vždycky jsme Sapkowkiho práci obdivovali. Je inspirací pro celý náš tým. Věříme, že dneškem začíná nová éra naší spolupráce.

Detaily nové smlouvy jsou bohužel neznámé. Vedení studia však říká, že dohoda splňuje podmínky obou stran a je výhodná pro všechny. To je pro fanoušky serie určitě dobrá zpráva. Mohlo by to totiž také znamenat, že se třeba dočkáme i další hry!

Největším problémem byly peníze a to teď nová smlouva pravděpodobně vyřešila. Sapkowski měl ale ještě jeden problém. Říkal, že Zaklínač má sice velký úspěch, ale on jako autor je pro svět téměř neznámý. I samotný Henry Cavill (hvězda seriálu The Witcher) řekl, že velmi dlouho vůbec nevěděl, kdo Sapkowski vlastně je. Jsem zvědavý, jestli nová dohoda vyhovuje i těmto požadavkům.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.