Ultratichý chod jen 26 dBA a vysoký chladicí výkon

Estimated read time 2 min read

Zalman rozšiřuje nabídku CPU chladičů o top model CNPS9X Optima

Nový CPU chladič Zalman je vybaven čtyřmi teplovodivými měděnými trubicemi pro přímý odvod tepla (DTH) a poskytuje maximální chladicí efekt až do 180 W TDP. Je kompatibilní s většinou procesorů Intel a AMD.

Použitý ventilátor chlazení s efektním bílým led podsvícením se vyznačuje velmi tichým chodem, pouhých 26 dBA, a chladič se tak řadí mezi nejtišší na trhu. Hluk chladiče při provozu nepřesahuje 26 dBA a je nižší než například ticho studijní místnosti v knihovně (40 dBA) nebo pracovní ruch v kanceláři (50 dBA). Regulace otáček je řízena automaticky pomocí funkce PWM. Lopatky ventilátoru mají tvar žraločí ploutve, který napomáhá snižovat hlučnost a vibrace ventilátoru a zvyšuje plynulost toku vzduchového proudu.

Chladič Zalman CNPS9x Optima se snadno instaluje, je kompatibilní s většinou soketů Intel i AMD a dodává se s teplovodivou pastou ZM-STG2M pro zvýšení chladicího účinku.

Cena a dostupnost:

Chladič Zalman CNPS9x Optima je k dostání prostřednictvím sítě internetových obchodů a specializovaných prodejen. Doporučená koncová cena je 599 Kč včetně DPH.

Technické údaje CNPS9X Optima

Použité materiály: hliník/měď
Otáčky ventilátoru: 600 – 1 500 rpm ± 10 %
Regulace otáček: PWM
Hluk: max. 26 dBA ± 10 %
Typ ložiska: Rifle
Hmotnost: 594 g
Rozměry: 123 × 72 × 156 mm
Kompatibilita: Intel LGA 115X/775 a AMD AM4/AM3+/AM3/FM2+/FM2

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.