Ubisoft končí s podporou Hyper Scape

Estimated read time 2 min read

Hyper Scape byl pro Ubisoft rána vedle.

Free-to-play battle royale Hyper Scape od Ubisoftu končí ani ne dva roku po svém vydání. Hra si ve své betě získala na Twitchi obrovskou sledovanost. Možná to však bude hlavně díky tomu, že přístup do bety garantovaly pouze dropy od streamerů.

Nadšení však nevydrželo moc dlouho. Hyper Scape se snažilo vyniknout hlavně svou velkou mobilitou a futuristickou mapou. Zajímavá byla taky mechanika kruhu, která vypínala některé městské zóny. Hodně lidí však bylo rychle odrazeno dost náročnými souboji. Několik měsíců po vydání pak sami vývojáři přiznali, že hra je dost těžká a vlastně celkem nudná.

Jak časem počet hráčů klesal, musela se hra adaptovat. 100 hráčů v jednom zápase bylo sníženo na 60 a vývojáři se začali více zaměřovat na oblíbenější deathmatch mod. Hra však stále seděla jen jako zapomenutý konkurent Apex Legends nebo Call of Duty: Warzone.

Hyper Scape stále tu a tam trochu hráčů nabere. Pořád se jedná o dost zajímavou hru na vyzkoušení. Po oznámení o definitivním vypnutí si ji určitě budou někteří chtít alespoň zkusit.

Datum vypnutí bylo oficiálně stanoveno na 28. dubna. Hyper Scape je dobrým příkladem toho, že battle royale žánr může být pěkně riskantní. Zaplnit lobby o 100 lidech není jednoduché, ale mnohem složitější je pak si tyto hráče udržet. Ubisoft své vlastní battle royale vydal už tak do dost přeplněné doby a není proto divu, že jejich hru převálcovali již zaběhnutí veteráni.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.