Choo-Choo Charles je hra o pavoučím vlaku

Estimated read time 2 min read

Jen vy, váš kulomet a děsivý pavoučí vlak Charles.

Nezávislé studio Two Star Games si dalo za úkol přijít se skutečně originální hororovou hrou. Myslím, že jejich hra Choo-Choo Charles tento cíl rozhodně splnila. Hráč se pohybuje se svým vlakem po ostrově a snaží se vyhnout zlému vlaku, který se jej pokusí sníst. Postupem času je pak možné svůj vlak vylepšit a přidat na něj zbraně, které zlý vlak zaženou. Jo a už jsme zmínili, že onen zlý vlak má celou řadu pěkně děsivých pavoučích nohou?

Myslím, že i přes tak bizární nápad pochopili vývojáři survival horror žánr docela dobře a vytvořili něco slibného. Atmosféra je děsivá a váš úkol je prostý – přežít. Nejzajímavější tedy bude asi sledovat, jak se vlastně strašidelný Charles chová. Je to spíše vlak nebo pavouk? Otázek je opravdu hodně.

Máte malý žlutý vlak, mapu, kulomet a velkou sbírku figurek na své palubce. Svůj vlak použijete k pohybu z jednoho místa na druhé, k plnění úkolů pro vesničany nebo sbírání materiálů napříč ostrovem. Tento materiál pak postupně využijete k vylepšení svého vlaku. Postavíte si lepší arzenál a možná tak konečně získáte potřebnou sílu, která se vyrovná samotnému Charlesovi.

Jak vás již možná napadlo, tato hra je nevyhnutelnou evolucí memu, který dosadí Mašinku Tomáše snad do každé hry. Two Star Games však nejsou pouze nějací vtipálci. Mají za sebou již několik her, jmenovitě třeba Night in Riverrager, My Friend is a Raven nebo walking simulator Cloud Climber.

Pokud vás hra o zuřícím vlaku zaujala, můžete ji najít na Steamu.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.