Rusko chce legalizovat herní pirátství

Estimated read time 2 min read

Rusko chystá odpověď na sankce softwarových společností.

Už jste si někdy nelegálně stáhli hru? Téměr každý si to alesoň jednou zkusil, ale přiznat to rozhodně nechce. Ruská vláda má teď však trochu jiný názor. Připravili si totiž zajímavý plán, jak zavařit společnostem, které podporují sankce. Na software takových firem by měla nově začít platil legislativa, která občanům dovoluje takový software z internetu stáhnout. Tato novinka by se měla vztahovat nejen na hry, ale třeba i filmy a seriály.

Cílem tohoto plánu je prý hlavně zajištění stálého rozvoje ruské ekonomiky. Plán začíná mít v Rusku stále větší podporu. Existuje totiž spoustu firem, které jsou na softwaru ze zahraničí přímo závislé a neumí si představit svůj vlastní chod bez nich.

Je tak docela možné, že než se tato bouře přežene (a kdo ví jak dloho to bude trvat), zvedne se v Rusku vlna pirátění her. Ze země totiž své produktu stahuje velká řada společností, mimo jiné třeba i velikáni jako Sony, PlayStation, EA nebo Nintendo. V Rusku se rovněž v kině nepodíváte na nového Batmana a další zajímavé premiéry.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.