Čína zabavila AMD grafiky v hodnotě 67 milionů Kč!

Estimated read time 2 min read

Grafik teď mají na rozdávání.

Čínské úřady zabavily 5 840 kusů AMD grafik, které se našly v jednom z přístavů. Důvod byly hlavně podoezřelé neshody v dokumentaci. Celková cena nákladu se odhaduje asi na 3 miliony dolarů, cože je v přepočtu přes 67 milionů Kč. Celníci zabavili tuto dávku grafik při prohlídce v jednom z přístavů. Přišlo se na to, že grafiky mají své opravdové štítky přelepeny jinými štítky.

Při prohlídce byly rovněž pořízeny snímky, ze kterých se dá částečně vytušit, o jaké grafiky se jedná. Zdá se, že jde o grafiky modelu XFX Speedster SWFT 309 Radeon RX 6700 XT Core Gaming. AMD začalo prodávat RX 6700 XT zhruba před jedním rokem. Prodejní cena je něco málo přes 10 000 Kč, ale více high-end modely třetích stran, jako třeba právě XFX, mohou šplhat ještě výše hlavně díky menší nabídce.

Grafiky jsou dnes celkem významným zbožím a vůbec tak není divu, že by je někdo chtěl dostat přes celníky bez zaplacení daně. Dovozce těchto grafik zatím nebyl oficiálně potvrzen, ale zdá se, že za import je zodpovědná čínská divize XFX. Ukázalo se totiž, že po zjištění nálezu byly čínské stránky XFX (včetně obchodu) nedostupné. Nyní však fungují normálně a je tak těžko říct, jestli incidenty mají něco společného.

Co ale víme je to, že nyní mají čínští celníci grafik na rozdávání. Na rozdíl od jiného nebezpečného zboží však nebudou zničeny, ale pujdou do aukce. Další možností je pak to, že se objeví originální vlastník hardwaru, který daň zaplatí a zboží si odnese.

V dnešní době je velkým riskem snažit se zboží propašovat bez zaplacení patřičné daně. Hrozí za to veliké pokuty, ztráta produktu a v některých případech dokonce vězení. I přes to se však technologie pašují stále častěji.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.