Riot zabanoval skoro 9000 cheaterů ve Valorantu

Estimated read time 2 min read

Vanguard zřejmě funguje.

Valorant je sice stále v uzavřené betě, ale to cheatery zřejmě nezastavilo. Riot se snaží jejich chování utnout hlavně díky Vanguard systému, který byl poslední dobou velmi kontroverzním tématem. Vývojáři nakonec přidali možnost, že Vanguard můžete úplně vypnout, ale pro jeho opětovné nastartování je potřeba restartovat počítač.

Jak se však ukazuje, systém opravdu funguje. Phillip Koskinas z Riotu prozradil, že v nejnovější vlně zabanovali skoro 9000 cheaterů. Nikdo přesně neví, kolik hráčů vlastně uzavřenou betu aktivně hraje, ale je jasné, že nyní je ve hře o 9000 cheaterů méně.

Koskinas však stále neprozradil, jak vlastně systém funguje. Víme jen, že se nejedná o hardware ID ban. To znamená, že je jedno, na jakém hardwaru hru hrajete. Dále také přiznal, že opravdu oddaní cheateři jednou tento systém určitě obejdou. Nebude to však prý snadné.

Riot hráčům slibuje, že anti-cheat je jednou z jejich hlavních priorit. Opravdu dobrá ochrana proti cheatrům je totiž známkou kvalitní kompetitivní hry.

Kromě Vanguardu se Riot snaží postupně balancovat jednotlivé postavy. Včerejší patch tak přinesl hned několik malých změn hlavně mezi schopnostmi. Celé patch notes si můžete prohlédnout na playvalorant.com

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.