Prověřený zdroj s příznivým poměrem cena výkon slaví čtyři roky a 10 000 prodaných kusů

Estimated read time 2 min read

Na tři desítky modelů různých výkonů. Tak široká je nabídka zdrojů pro PC se značkou Zalman. Mezi těmito zdroji si již čtyři roky drží pevnou pozici ZM600-GSII.

Když byl přesně před čtyřmi roky tento zdroj uveden na český a slovenský trh málokdo očekával, že se bude tak dlouho prodávat a že bude patřit mezi nejoblíbenější zdroje se značkou Zalman. Od jeho uvedení bylo na českém a slovenském trhu prodáno odhadem více než 10 000 kusů. Za obchodním úspěchem stojí především příznivý poměr cena výkon. Aktuálně se tento zdroj s výkonem 600 W prodává již od 1 149Kč včetně DPH.

Zdroj ZM600-GSII najde uplatnění především v herních sestavách a pracovních stanicích. Zdroj je dostatečně vybaven a splňuje i dnešní nároky výpočetní techniky. Chlazení je zajištěno 120mm ventilátorem, k dispozici je šest napájecích konektorů SATA a pět konektorů molex. Hlavní napájecí konektor je 24pinový. Zdroj má dále přídavný napájecí konektor EPS/ATX 4 a dva konektory PCI Express pro grafické karty. Účinnost zdroje je 84 %. Tento zdroj je vybaven funkcí aktivního PFC (Power Factor Correction), která zvyšuje účinek zdroje a eliminuje zbytečné ztráty. Má ochranné obvody mimo jiné proti přepětí, přetížení či zkratu. Rozměry zdroje jsou 140 × 150 × 86 mm a jeho hmotnost je 1,95 kg.

Cena a dostupnost:

Zdroj ZM600-GSII je k dostání prostřednictvím sítě internetových obchodů a specializovaných prodejen. Doporučená koncová cena je 1 299 Kč včetně DPH.

Další články:

Další články autora: