Projekt Resident Evil 4 HD vychází už příští týden!

Estimated read time 2 min read

Po 8 letech práce se konečně dočkáme vydání.

Resident Evil 4 HD Project odstartoval v roce 2014 a po 8 letech se konečně dočká svého vydání. Možná se teď ptáte, proč něco takového vůbec existuje, když samotný Capcom znovu vydal Resident Evil 4 hned v několika HD verzích. Odpověď je jednoduchá – nestálo to za nic.

Verze z roku 2014 sice technicky byla HD, ale na pohled to tak vlastně moc nevypadalo. Textury byly pouze trochu ostřejší a žádné nastevení se vlastně nedá vůbec mluvit. Proto si autoři projektu řekli, že když to nezvládl Capcom, udělají to sami. Po dobu 8 let tak předělávali každý asset, texturu, item a postavu, co ve hře našli.

Odhodlání autorů je obdivuhodné. Šli dokonce po stopách původních vývojářů a navštívili lokace jako hrad Raglan nebo Palác rodiny Güellů v Barceloně. Přiznávají však, že zachovat co nejvíce původní vizi hry je dost těžké, jelikož analyzovat a přetvářet původní textury není žádný med.

Jedním z největších úskalí tohoto rozsáhlého projektu je právě vizuální stránka textur. Resident Evil 4 totiž vycházel v době, kdy se s HD monitory moc nepočítalo a jeho textury tak na nekvalitních obrazovkách splývají do jednoho. HD technologie pak naopak spíše ještě více zvírazní nedokonalosti.

Resident Evil 4 HD Project vychází už 2. února a my se rozhodně nemůžeme dočkat.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.