Nový 32 jádrový procesor AMD Ryzen Threadripper 2990WX

Estimated read time 2 min read

AMD jej představuje jako „nejvýkonnější desktop procesor dnešní doby.“ Jedná se o procesor Ryzen Threadripper 2990WX, který je nově k dostání v obchodech.

Tento nový CPU je prý na samotném vyrcholu výkonu díky své rychlosti a počtu jader. Obsahuje 32 jader, 64 vláken a díky toho by měl být několikanásobně rychlejší, než jeho konkurent Intel Core i9-7980XE. Alespoň tak to tvrdí AMD. Jeho rival má pouze 18 jader a 36 vláken, což je o polovinu méně, než Ryzen. Díky toho by nový AMD procesor měl zvládat lépe náročnější aplikace, které budou využívat více vláken.

Ryzen Threadripper byl votvořen, aby splnil všechna možná (a někdy až nepředstavitelná) přání hráčů a počítačových nadšenců. Je to taky dobrý krok ve věčném boji Intel vs AMD na poli CPU.

Momentálně, při běžném hraní,  je téměř nemožné využít plný potenciál tohoto CPU. Pokud však nějakým způsobem všechny jeho jádra využijete, můžete si Threadripper pořídit již nyní za cenu okolo 40 000 korun nebo počkat na zbytek celé generace těchto procesorů.

Podle mého se tento CPU pro běžné užití ve hrách ještě nevyplatí, protože nevyužijete celý jeho potenciál. Místo toho bych vřele doporučil jiného brášku z rodiny AMD Ryzen. Např. Ryzen 5 či Ryzen 7 poskytují naprosto dostatečný výkon i pro náročného hráče.

Další články:

Další články autora:

1 Comment

Add yours

+ Leave a Comment

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.