Nepovedené Diablo Immortal stále vydělává spoustu peněz

Estimated read time 2 min read

Hráčské recenze jsou mizerné, ale hra Blizzardu stále vydělává.

Blizzard v poslední době nedělá úplně správná rozhodnutí. Jedním z nich je určitě dosti kontroverzní hra Diablo Immortal, která je plná mikrotransakcí a užít si ji tak mohou jen ti, kdo do hry investují nemalé peníze. Asi by se dalo čekat, že taková hra bude propadák. I přes tak špatné hodnocení však Blizzardu vydělala přes 24 milionů dolarů a to určitě není málo.

Toto číslo získal server PocketGamer pomocí online nástroje Appmagic. Samotný Blizzard potvrdil pouze to, že hra má již přes 10 milionů stažení a noví hráči se stále hrnou. Také se ukázalo, že popularitu si hra získala hlavně v USA, odkud pochází asi polovina všech stažení.

Vtip je hlavně v tom, že Diablo Immortal je nyní po Hearthstonu druhou nejvýdělečnější hrou od Blizzardu a přitom má od hráčů jedny z nejhorších recenzí v historii firmy. S hodnocením 0,3 (z 10 možných) pokořila dlouholetého rekordmana Warcraft: The Burning Crusade.

Blizzard byl kdysi jednou z nejdominantnějších firem herního průmyslu, ale za poslední dobu dosti upadl. Hráči nejsou spokojení s řadou rozhodnutí a hry mají také své mouchy. O to větší zájem je teď o Overwatch 2, který zatím také mnoho povyku nezpůsobil.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.