NEJDIVNĚJŠÍ zbraně historie, které skutečně existovaly!

Estimated read time 3 min read

Určitě všichni známé vražedné zbraně jako je bombardér, tank nebo třeba kulomet. Ale tohle není všechno, co v historii zbraní prošlo vojákům v rukách. Dnes jsme se rozhodli Vám ukázat několik nejdivnějších zbraní historie, které byly skutečně existovaly.

Krummlauf

Krummlauf nebo chcete-li zahnutá hlaveň. Tato hlaveň byla připevněna na zbraň StG 44 a měla zajímavý úkol a to ochránit vojáka, aby mohli střílet za roh bez rizika. Tento nápad zní opravdu nadčasově, ale většinou se projektil uvnitř rozbil o stěnu, což pro vojáka znamenalo opravdu „nepříjemnou“ věc. Také se vojáci nevyhnuli zabitím svých spolubojovníků, protože zkrátka neviděli, kam střílí.

Protitankový pes

No…jak už říká samotný název jednalo se o chudáky pejsky. Sovětský svaz ve své době byl sužován nacistickými tanky a jelikož jich ve SV nebylo zrovna mnoho, tak se rozhodli pro naprosto „geniální“ nápad a to vytrénovat sebevražedné psy. Měli na sobě trhavinu se kterou měli vběhnout pod nacistický tank a opravdu byl tento nápad zrealizován. Ovšem strůjcům tohoto ďábelského plánu nedošlo, že pohled psa se příliš neliší od pohledu našeho na velké plechové nacistické zrůdy a to ve většině případů nevedlo k úspěšným útokům.

Davy Crockett

Teď se trošku posuneme na zbraň, která Vám bude připomínat jistou věc z Fallout 3. Asi by jste za normálních okolností nestříleli kolem sebe atomovky, tedy pokud nejste americký voják během 50. let. Sem tam se objevila tkzv. atomová puška Davy Crockett, což byla zbraň pro zpomalení blížících se sovětských armád v případě třetí světové.

Létající tank A-40

O létajích autech jste už určitě slyšeli, předpokládám, že skutečně pouze slyšeli. Ale napadlo Vás někdy spojení létání a tanku? Skutečně takovou šílenost již v minulosti testoval, kdo jiný než opět Sovětský svaz. A-40 byl odlehčený tank, který byl zavěšen na kluzák. Ovšem do jisté míry se nedomyslelo, že žádné letadlo z té doby nedovedlo tank utáhnout a přistání by se neobešlo bez totální destrukce zavěšeného tanku. Ovšem Sověti to vymysleli o něco lépe a to tak, že se rozhodli postavit transportní stroj a tanky shazovat na padácích.

[adsense_inserter id=“303″]

Další články:

Další články autora: