Chcete vědět jak funguje procesor? Intel vám to vysvětlí!

Estimated read time 2 min read

Intel spustil zajímavou serii o počítačích.

Intel začal vydávat serii poučných videí v rámci nové serie Architecture All Access. Pokud jste se chtěli dozvědět něco málo nového o svém PC, tohle je dobrá příležitost. V každém videu se lidé na seniorských pozicích Intelu pokusí vysvětlit, jak počítač vlastně funguje. A začíná se samozřejmě rovnou procesorem! Ve stále sílící bitvě mezi AMD a Intelem se tak můžete dozvědět, v čem se od sebe vlastně liší.

Video níže je prvním dílem o moderních architekturách CPU. Vysvětlit tento problém přišel Boyd Phelps, který v Intelu pracuje už od 2008.

Z videa si toho můžete odnést překvapivě hodně a pokud nemáte co dělat, tento zajímavý úvod do CPU konceptů určitě nebude ztracený čas. První část se věnuje tomu, co je vlastně procesor a jaké jsou jeho úkoly. Dále se také dozvíte něco zajímavého o prvním počítačovém bugu a proč se mu vlastně říká „bug.“ Druhá část pak pojednává o hlavních částech CPU a trochu předpovídá, jak budou vypadat budoucí počítače.

Intel celou serii pojal tak, aby i začátečníkům mohli vysvětlit pokročilé koncepy funkce PC. Titul inženýra tak rozhodně pro sledování není potřeba.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.