Jakého bosse ze Souls her si oblíbil Hidetaka Miyazaki?

Estimated read time 3 min read

A jaký je váš oblíbený boss?

Prezident FromSoftware Hidetaka Miyazaki se před vydáním Elden Ring snaží veřejnosti hru co nejvíce představit. V rámci tohoto snažení se připojil i do debaty, který boss ze Souls her je jeho nejoblíbenější.

Pokud se bavíme o tom, na jakého bosse jsem nejvíce hrdý, byl by to pravděpodobně Old Monk z Demon’s Souls. To hlavně díky tomu, že jsme s tímto designem měli spoustu problémů, které jsme se snažili vyřešit. Bylo to ale něco, co jsem vážně chtěl udělat. Tohoto bosse jsem ve hře chtěl z vizuální i gameplayové perspektivy.

Hidetaka Miyazaki

Old Monk je boss z asi té nejděsivější oblasti, kteoru kdy FromSoftware do hry dal. Nejdříve se musíte prosekat řadou překážek a následně dojdete až k věži. Jakmile se to stane, hra povolá jiného hráče, aby sloužil jako Old Monk boss. K tomu samozřejmě dostane schopnosti navíc i masivní život.

S implementací i laděním jsme měli spoustu práce a nikdo už v dokončení tohoto bosse ani nedoufal. Nakonec se nám to však povedlo a myslím, že se z něj stal boss, kterého si fanoušci skutečně váží. V Demon’s Souls bylo spoustu mechanik, které byly opravdu náročné na provedení. Old Monk však myslím krásně ukazuje, že jsme vytvořili něco, na co můžeme být opravdu hrdí.

Hidetaka Miyazaki

Miyazaki však nebyl jediný, kdo si našel svého oblíbence. Zapojila se třeba i Anna Marsh z Firesprite. Za nejlepšího bosse označila Lady Butterfly ze Sekiro: Shadows Die Twice. Tento boss je asi jednou z prvních skutečných výzev, které prověří, jak si hráči osvojili bojový styl hry. Souboj s Lady Butterfly není však jen náročný, ale taky vizuálně velmi zajímavý. Její plynulé animace někdy doslova až berou dech.

Jen velmi málo můžu říct, že štěstí při souboji s bossem nehrálo roli. Lady Butterfly je však tak neuvěřitelně dobře animovaná, že všechny její pohyby a vaše reakce působí jako skutečně vyostřený souboj. Jak ji jednou porazíte, máte pocit, že jste to na 100% dokázali svými schopnostmi. Navíc bojujete s vlastně obyčejným člověkem a ne nějakým obrovským démonem. Opravdu jeden z mých nejoblíbenějších bossů.

Anna Marsh

Na otázku oblíbeného bosse odpovědělo ještě spoustu dalších zajímavých osobností. Celý článek se můžete přečíst tady.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.