Jak funguje herní obchod Discordu?

Estimated read time 2 min read

Oblíbený Discord otevřel svůj vlastní herní obchod.

Discord nedávno celému světu otevřel brány svého herního obchodu. Výběr her je zatím docela malý, ale obsahuje zajímavé tituly, jako Frostpunk, Red Faction, Subnautica, Pillars of Eternity 2 a další „First on Discord“ hry, které nejsou dostupné na jiných platformách. Spolu s obchodem taky představili systém Nitro subscription.

Discord už dlouhou dobu spojuje dohromady právě hráče. Nyní by jim chtěl dodat i hry skrz jejich vlastní obchod a zároveň tak pomoci vývojářům získat větší popularitu jejich produktů.

Tento mix chatovací plaformy a online obchodu se může některým zdát docela přeplácaný a já se ani nedivím. Obchod je však docela přehledný. Má vše, co od herní online knihovny očekáváte. Popis produktu, systémové požadavky, doporučení atd. Zatím je nabídka celkem malá, to však není úplně na škodu. Alespoň se nemusíte prokopat hromadou náhodných simulátorů, než se dostanete ke hře, která se vám skutečně líbí.

Program Nitro bude fungovat velmi podobně, jako třeba Origin Access. Za 10 dolarů na měsíc si budete moci užít více než 60 vybraných her. Lidé z Discordu říkají, že hry se budou neustále přidávat. Pokud vás však herní knihovna nezajímá, součástí programu je i levnější varianta za 5 dolarů na měsíc. Ta vám odemkne animované avatary, větší upload limit a další klasické možnosti.

Zajímavou součástí programu Nitro je, že zpřístupněné hry se zatím nedají zakoupit na jejich online obchodě.

Discord dále představil univerzální game-launcher. Možnost vlastní knihovny je dostupná z domovské stránky Discordu. Import her je docela snadný, uživatelé si vžak stěžují, že některé hry se aplikaci nepodařilo rozeznat. Vše je však ve stavu Beta a je potřeba tolerovat nějaké ty chyby.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.