Dead Space reboot můžeme čekat začátkem roku 2023

Estimated read time 2 min read

Před pár dny proběhl velký Dead Space livestream, který se zaměřoval na některé prvky chystaného Dead Space rebootu. Diskutovalo se audio, zvuky zbraní, ALIVE systém a dialogy hlavního hrdiny. Dozvěděli jsme se však taky to, že vývojáři už znají alespoň přibližné okno, kdy se na hru můžeme těšit.

Jako první bylo zmíněno, že hra bude plně hratelná už za pár týdnů. To však bude pouze pre-alpha testovací fáze. Skutečné datum vydání pak odhadují na začátek příštího roku. Do té doby bude potřeba ještě hodně testování a oprav. Rok 2023 tak sice nezní jako zrovna přesné datum, ale alesopoň se máme na co těšit. Ještě v září roku 2021 to totiž vypadalo, že Dead Space reboot bude v nedohlednu.

Na livestreamu bylo také odhaleno pár zajímavých detailů z originální hry. Až příště budete hrát původní Dead Space, zkuste si všimnout, že když Isaac sprintuje nebo je zraněný, hraje přes obyčejný zvuk dýchání ještě druhý klip. To znamená, že v jednu chvíli hrajou hned dvě audio stopy najednou. Reboot tento nedostatek opraví a bude mezi audio efekty přecházet.

Něco takového by měl zajistit práve ALIVE systém. Podle EA se však nejedná pouze o audio komponentu, ale systém, co dokáže simulovat určitou část lidského mozku. Konkrétně se jedná o tu část mozku, která dává povel ke zvýšení hladiny adrenalinu, což má za následek třeba rychlejší tlukot srdce. Ve hře to má pak znamenat to, že hlavní hrdina Isaac bude reagovat podle momentálních okolností a jeho celkového fyzického i psychického stavu.

Pokud byste o chystané hře chtěli vědět víc, nemusíte čekat moc dlouho. Další livestream se koná už v květnu a tentokrát se bude mluvit o vizuální stránce hry.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.