Valheim – nečekaný světový hit!

Estimated read time 2 min read

Máme tu nového rekordmana.

K dnešnímu dni má hra Valheim přes 367 tisíc aktivních hráčů na Steamu, což z ní dělá ten nejrychleji rostoucí hit za poslední dobu. Za pouhých 12 dní si hra nasbírala takový počet hráčů, za který by se rozhodně nestyděly ani daleko známější hry. Valheim za svou dobu existence už hravě strčil do kapsy Rust nebo PUBG. Pokud bude tento trend pokračovat, mohli bychom se dočkat zrodu nového virálu.

Tento hype navíc není uměle vytvářen pomocí Twitch streamerů. Doba sledování streamů této hry pozvolně stoupá a nikde nejsou zaznamenány obrovské skoky, jak to většinou u zaplaceného hypu bývá. To znamená, že hráči nejsem hru sledují, ale také ji opravdu hrají.

Díky velké hráčské základně se Valheim nyní posunul těsně za Dotu 2 a CS:GO. Jedinou survival hrou, která má šanci hře konkurovat, je Terraria.

Tak velký úspěch Valheimu rozhodně nevrhá na velké AAA hry dobré světlo. Vývojáři často chtějí za hry plné ceny a jejich hype velmi rychle opadne. Oproti tomu Valheim začal na 20 dolarech a vystřelil ke hvězdám. Ani Among Us to nezvádlo tak rychle.

Vývojáři jistě uhodili hřebík na hlavičku. Přišli na to, co hráči momentálně chtějí, protože zajímavý gameplay a velmi dobrá cena je zkrátka skvělá kombinace.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.