Absence kampaně v Black Ops 4 vůbec neovlivnila prodeje

Estimated read time 2 min read

Treyarch a Activision tentokrát opravdu zariskovali a do Black Ops 4 vůbec nedali singleplayer kampaň. Místo ní se představil Blackout. Někteří tvrdili, že fanouškům to bude jedno, jiní říkali, že hra bude naprostý propadák. Jak to tedy dopadlo?

Ukázalo se, že pravdou je spíše ta první varianta. A to ještě není všechno! Tato hra dokonce stanovila nový prodejní rekord celé serie. Hned několik dní po vydání téměř zdvojnásobila tržbu oproti minulému Call of Duty: WWII. Analytická skupina NDP Group tento nejnovější díl prohlásila za nejlépe prodávanou hru měsíce a jednu z nejlépe prodávaných her vůbec.

Říkají, že v prvním měsíci vydělalo Call of Duty: Black Ops 4 tak hodně, že se zařadilo k nejprodávanějším hrám od doby, co skupina začala hry analyzovat, tedy od roku 1995. Stává se tak rovněž jednou z nejlépe prodávaných her tohoto roku.

NDP analysta Mat Piscatella napsal na Twitter tento závěr:

Black Ops 4 v říjnu přeskočilo Red Dead Redemption 2. To sice není dostupné na PC, NDP žebříčky však nepracovali ani s prodeji COD na PC platformě, protože Activision neposkytuje data z Battle.net. Prohlásili však, že na PC se prodalo až 3x více kusů, než u Black Ops 3. Počet aktivních hráčů a odehraných hodin se také neustále zvětšuje velmi rychlým tempem.

Čekali jste, že se nové Call of Duty takhle povede? Já třeba ne. Abych ale řekl pravdu, hra mě taky velice lákala. Ani nevím čím to je. Je Blackout až tak zajímavou novinkou? Nebo je to snad něčím jiným?

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.