YouTube pokračuje válku proti blokování reklam

Estimated read time 2 min read

Tři videa a dost.

YouTube ještě stále nevzdává svůj věčný boj proti blokování reklam. Tentokrát přišli s novinkou, která by měla diskriminovat všechny uživatele, co se reklamy snaží obejít. Nově vymysleli totiž to, že pokud u uživatele bude detekován adblock, dostane po několika videích cooldown.

Na YouTube subredditu se objevil screenshot, který novinku ukazuje. Na obrázku se píše, že uživatel bude po třech videích zablokován. Podle serveru The Verge se navíc nejedná o fake a YouTube pro ně potvrdil, že takový experiment skutečně provádějí. Chtějí, aby si uživatelé buď přidali YouTube do vyjímek a nebo si zaplatili premium.

(zdroj: Reddit_n_Me)

YouTube si však za situaci může z části samo. V nedávné době platformu zaplavily reklamy a uživatelům pomalu dochází trpělivost. Není totiž moc příjemné, když vám před videem hraje hned několik nepřeskočitelných reklam. YouTube má na takové reklamy samozřejmě plné právo, ale není těžké vidět, proč jsou uživatelé naštvaní. Všichni víme, že reklamy jsou nedílnou součástí volného internetu. Nicméně je potřeba najít hranici, kdy je to už trochu moc.

Lidé dokáží ještě odpustit, když velká část výdělku putuje přímo autorům. YouTube však tvůrcům zrovna velké peníze nedává a někteří proto potřebují Patreon, Twitch a další zdroje příjmů.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.