Výroční stránka Metal Gear byla bohužel falešná

Spekulace o novém dílu ale neustávají.

Možná jste si mohli všimnout, že se na internetu docela nedávno objevila výroční stránka k serii Metal Gear Solid. Fanoušci tak nešetřili nadšením a hned začali jásat, že spekulace o novém dílu budou určitě pravdivé. Nakonec se ale bohužel ukázalo, že stránka nemá s Konami nic společného.

První podezřelou věcí bylo určitě to, že stránka oznámila novou sbírku NFT. To už Konami přimělo jednat. V současné době se proto na stránce nachází upozornění, že byla vytvořena pouze jako parodie v rámci aprílového žertu.

Autorovi webu asi ale už tak moc do smíchu není. Konami dalo vědět, že přemýšlí, co se stránkou vlastně udělají. Začal je proto prosit, aby na něj nepodávali žalobu a místo toho raději peníze využili k tomu, aby vrátili dřívější díly do prodeje. Na mysli má konkrétně díly Metal Gear Solid 2 a 3, které byly odebrány z prodeje v roce 2021 kvůli problému s licencema.

Zklamaní fanoušci však nepřestávají věřit, že nový díl Metal Gear opravdu vyjde. Minulý rok se totiž objevila zpráva, že Konami na titulu opravdu pracuje. Vývojáři však nepotvrdili vůbec nic.