Vedení Epic Games říká, že by chtěli nahradit Steam

Estimated read time 2 min read

Epic Games a jejich velké ambice

CEO Epic Games Tim Sweeney  se v nedávném rozhovoru nechal slyšet, že by v budoucnu chtěli svým obchodem nahradit současný monopol Steamu. Toho by prý chtěli dosáhnout dáváním exkluzivit, zmenšováním cen a férového rozdělení s vývojáři. Samotné funkce obchodu jsou prý až na druhém místě.

To je přitom jeden z největších problémů, kterým Epic Games Store čelí – chybí jim základní funkce. Doslova se vrhli na trh a to přitom do nedávna neměli ani vyhledávací funkci! Sweeney říká, že nesmá smysl takto zápasit s „dominantním obchodem“ (třeba Steam), pokud nemají exkluzivity a dobré vztahy s vývojáři.

Už tak je náš obchod pro zákazníky skoro dokonalý… Nemá smysl bojovat s tak velkou konkurencí na poli funkčnosti a lepšího zážitku z nakupování,“ říká. „Nyní chceme vyhrát bitvu spíše v zásobách her, cenách a férových výdělcích.

Sweeney říká, že současná verze Epic Games Storu se „velmi zlepší“ až časem, když přibudou nové hry a zvětší se knihovna. A změní se taky výběr her. Zatím prý pečlivě vybírají, v roce 2019 se ale obchod mnohem více otevře.

Na téma rozdělování výdělků odpovídá pořád stejně. Svou politiku prý nezměnili a drží se plánu, který obchod měl už od samého začátku.

„Myslím, že se herní průmysl v následujících letech hodně změní. Starý model se rozpadne a bude potřeba se přizpůsobit opravdu velké indie konkurenci – např. třeba Fortnite a Apex Legends.“

 

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.