Valorant přichází s velkým patchem! Co je nového?

Estimated read time 3 min read

Viper dostala krásný buff a Sage s Killjoy pořádný nerf.

Už dříve se nám Riot snažili vysvětlit, jak funguje registrace hitů a jak se vlastně může lišit to, co vidíme na obrazovce a co se stane na serveru. V dnešním Valorant updatu přidali vývojáři několik změn, ať trochu zmírní efekt občasných nedorozumění.

Nově když teď zasáhnete nepřítele, efekt tohoto zásahu se pohybuje zároveň s jeho tělem a neobjeví se tak prostě jen „v prostoru.“ Pokud tedy někoho zasáhnete do hrudi zrovna když si dřepne, efekt nezůstane v oblasti jejich hlavy, ale posune se zároveň s pohybem postavy.

Když nyní zasáhnete nepřítele, na klientské straně se objeví malé jiskry, abyste případně mohli poupravit své míření. Mějte ale na paměti, že i přes tuto změnu to nemusí nutně znamenat, že jste nepřítele opradu zasáhli. Poslední slovo bude mít vždy server.

Celý patch je ale mnohem rozsáhlejší, protože jsme se dočkali změn u agentů i zbraní. Vítězně z něj vychází snad je Viper – její Toxic Screen může být nově umístěn ještě před začátkem kola a zvedá se mnohem rychleji. Dále její Decay damage už nepůsobí na spoluhráče a oblast schopnosti Viper’s Pit jde vidět na minimapě.

Naopak jasným poraženým je rozhodně Sage. Její heal nyní vyléčí pouze 60 HP a self heal je 2x pomalejší. Riot tímto chce zamezit celkovému počtu healování za jedno kolo. Není všechno ale tak špatné, protože bariéra je nyní levnější a po pár vteřinách od postavení i silnější.

Další velkou ránu dostala i Killjoy. Hlavním tahákem této postavy je Nanoswarm, který nyní dává pouze 40 damage místo 60 a navíc dostal efekty, které jej lehce prozradí. Její turret však dostal malý buff na přesnosti.

Dále je tu docela zajímavá změna v hodnocených zápasech. Pokud zápas začne s jedním týmem v oslabení (třeba 5v4), můžete tento zápas bez trestu hned ukončit a počkat si na nový.

Změn je samozřejmě mnohem více, ale to byly asi ty nejzajímavější. Celé patch notes si můžete přečíst na Valorant blogu.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.