Twitch zakazuje slovo „simp“

Estimated read time 2 min read

Twitch došlapuje na další urážlivá slova.

Minulý týden Twitch představil nová pravidla bojující proti urážkám a diskriminaci. Většina z těchto „nových“ pravidel je však spíše připomenutí těch starých. Twitch dále řekl, že se v potaz bude brát i obsah komentářů než jen jejich urážlivý účel.

Nová pravidla budou platit od ledna a aby Twitch vše dobře vysvětlil, je v plánu hned několik livestreamů. Na druhém z nich však zaznělo něco, co komunitu lehce rozhodilo. Nově totiž budou zakázána slova jako „simp“ nebo „virgin.“ Pouze však pokud budou myšleny jako urážka.

Používat slova jako „simp,“ „incel“ nebo „virgin“ ve smyslu něčí sexuální aktivity již nebude povoleno. Dále také aktivně zakazujeme emoty, které obsahují slovo „simp.“

Komunita však má na tyto slova jiný názor. Třeba slovo „simp“ se za dobu své existence poměrně vyvinulo a nyní se jím dá označit i někdo, kdo je prostě jen milý k ženskému pohlaví. Něco takového však není myšleno jako sexuální urážka. Někteří se tak diví, že toto slovo je zakázáno, ale jiné (někdy i horší) výrazy jsou stále bez povšimnutí.

Samotné slovo „simp“ se tedy stále používat může, ale jen pokud není myšleno jako urážka. Něco takového však bude platit pouze tehdy, pokud Twitch opravdu splní svůj slib a bude procházet i obsah jednotlivých zpráv.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.