Stalker 2 nakonec ruší prodej NFT

Estimated read time 2 min read

Vývojáři se zřekli svých plánů s NFT.

Před pár dny GSC Game World oznámili, že mají v plánu prodávat NFT, které hráčům zaručí, že svou podobu uvidí na nějakém NPC přímo ve hře. Nyní však otočili a oznámili, že plány na veškeré NFT ruší.

Na papíře to možná znělo jako dobrý nápad. Hráčům slibovali, že se stanou prvními lidmi v propojeném Stalker univerzu. Ve skutečnosti to pak znamenalo, že nabízejí velmi drahý scan obličeje. Už na začátku ale bylo jasné, že se najdou odpůrci. Raději proto hned uvedli, že vlastnictví NFT v žádném případě neovlivní gameplay a zakoupení je čistě dobrovolné.

Jak se ale brzy ukázalo, hráčům se tento nápad zas tak moc nelíbil. O pár dní později proto přišlo další oznámení, že se veškerá integrace NFT do Stalker 2 ruší. I tak se však sešlo přes 100 000 lidí, kteří chtěli šanci mít své Stalker NFT.

Poslední dobou se o integraci NFT ve hrách mluví stále častě. V případě Stalkera šlo spíše o odměnu, jakou byste jinak stejně dostali na vyšších levelech kampaně na Kickstarteru. Není tomu ale vždycky tak. Najde se také velká řada lidí, kteří mají strach, že společnosti začnou NFT zneužívat a tahat z hráčů ještě více peněz.

Dále je tu také otázka, jak to bude s NFT do budoucna. Ve vzduchu totiž stále visí, jak si špatné kresbičky opic vlastně udrží svou hodnotu. Také se velice jednoduše může stát, že až ti nahoře budou mít dost, těm dole zůstanou pouze obrázky s nulovou hodnotou.

Ať je to jak chce, možná je dobře, že Stalker 2 nic takového mít nakonec nebude. Pokud si to tedy vývojáři ještě jednou nerozmyslí.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.