Skrytá hra ve zdrojovém kódu Google.com!

Estimated read time 2 min read

Na Googlu se skrývají někdy opravdu zajímavé Easter Eggy. Tahle nově objevená hra je ale vážně pecka!

Neposedným internetovým nadšencům se podařilo objevit další záhadu! Ve zdrojovém kódu Google Chrome byla nalezena plná textová adventura (nebo jestli chcete „textovka“).

Není přesně známo, jak dlouho čekala na své objevení ani kdo přesně ji vlastně naprogramoval. Zpráva o jejím objevení se před pár dny ukázala na Redditu. Konkrétně za objevitele považujeme uživatele u/attempt_number_1.

Chcete si hru zahrát? Není problém! Stačí otevřít Google Chrome a vyhledat „text adventure.“ Ujistěte se však, že jste na google.com a ne třeba na google.cz. Pak stiskněte Ctrl + Shift + I (nebo CMD + option + I na Mac) a hláška „Would you like to play a game (yes/no)“ na vás vyskočí přímo v konzoli.

Cílem hry je najít ztracené písmenka Google loga díky jednoduchým příkazům jako north, south, east, west a dalším akčním příkazům jako třeba grab.

Hra však není nic jednoduchého! Stačí se jen podívat, kolik lidí na Redditu žádá o pomoc. Neměli byste teda čekat nic krátkého, čím se zabavíte při čekání na autobus. Ty nejrychlejší časy dokončení se pohybují okolo 90 minut.

Podle uživatele u/jeremyhoffman se herní lokace až podezřele shodují s lokací budovy Googlu hned naproti Charlestonskému parku (Mountain View buildings 45/47). Je tedy možné, že programátor tohoto easter eggu pravděpodobně pracoval v této budově.

 

 

Další články:

Další články autora:

1 Comment

Add yours

+ Leave a Comment

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.