Riot zabanoval populárního streamera ze všech svých her

Estimated read time 2 min read

IShowSpeed si už žádnou hru od Riotu nezahraje.

Streamer IShowSpeed je nyní známý hlavně v komunitě hry Valorant. Riot tohoto streamera před pár dny zabanoval ze všech svých her kvůli sexistickému chování. Stalo se tak kvůli tomu, že velmi urážlivě reagoval na kritiku jedné z jeho spoluhráček. Opakovaně proti ní používal sprostá slova a řekl jí, že má „zmizet ze hry a jít umýt manželovo nádobí.“

Tento incident vzal Riot na vědomí po tom, co na klip upozornil Jake Lucky (spolumajitel FullSquadGaming). Riot okamžitě reagoval tím, že v žádném případě takové hráče v komunitě nechtějí a že podniknou patřičné kroky. Za pár okamžiků pak streamer dostal permanentní ban nejen z Valorantu, ale i ze všech dalšíher her Riot Games.

IShowSpeed se od té doby již omluvil a uznal, že jeho chování rozhodně nebylo na místě. Hájí se ale tím, že ten den čelil velkému množství rasistických poznámek a nebyl ve své kůži. A pod tweetem se opravdu objevilo video, kde mu ostatní hráči ve hře na normální otázku odpovídají dost rasitsticky. Bohužel se však zdá, že streamer má tyto špatné dny celkem často. Na svých streamech uráží své spoluhráčky poměrně pravidelně.

Jak se ale zdá, někteří se streamera poměrně zastávají. Třeba Daniel „Keemstar“ Keem říká, že toto chování je pouze trash talk ve hře a nejde o skutečné urážky. A je pravda, že IShowSpeed si na podobném chování vlastně vybudoval celou svou značku.

Trash talk se opravdu dnes stal nedílnou součástí herní kultury. Je však těžké říct, kde přesně je hranice. Nikdy nemůžeme vědět, kdo je na druhém konci a jak moc vážně urážky absolutně cizích lidí bere vážně. Faktem ovšem zůstává, že IShowSpeed streamuje na velmi populární platformě s milionem návštěv každý den. Velká část diváků jsou poměrně mladého věku a streameři by jim proto měli jít spíše příkladem.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.