Half-Life: Alyx konečně i bez VR

Estimated read time 2 min read

Díky nového modu můžete Half-Life: Alyx dohrát i bez VR.

Half-Life: Alyx je zatím stále pouze VR hrou a očekávám, že oficiálně tak i zůstane. To ale znamená, že hodně fanoušků serie Half-Life si nový přírůstek nemůže vůbec zahrát. Na scénu tedy nastupují modeři, kteří se snaží hru předělat do nějaké hratelné podoby, která by přijímala pouze input z klávesnice a myši.

Docela rychle po vydání jsme se dočkali prvního modu, který umožnil hraní bez VR. Hra byla ale poměrně nehratelná a ani jste ji nemohli dokončit. Teď však přichází další světýlko naděje v podobě nového modu. Ten by měl hráčům umožnit celou hru dohrát bez použití VR headsetu.

Rozjet tento mod však není nic jednoduchého. Tutorial má sice 7 minut, ale pokud se vám vše povede, není už potřeba dělat vůbec nic a hru můžete celou dohrát. Na Githubu je i kompletní seznam ovládání. Zajímavé je, že jako default jsou nastaveny šipky a ne WASD. Pro několik sekcí hry jsou také přípraveny malé walkthrough poznámky, kdyby hráči narazili na technické problémy.

Určitě je všem jasné, že se nejedná o hraní bez bugů. Těm se v těchto případech asi nevyhneme. Pokud jste ale čekali na Half-Life: Alyx i bez VR, teď máte docela dobrou možnost. Samo Valve přiznává, že jsou zvědaví, jak se všechny non-VR mody povedou.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.