Pozor! Pozvánky do bety Far Cry 6 jsou podvod

Estimated read time 2 min read

Místo hraní Far Cry 6 se do vašeho počítače dostane malware.

Far Cry 6 bylo oznámeno v červenci minulého roku. Hlavního záporáka si v traileru zahrál Giancarlo Esposito. Jeho postava Antón Castillo je panovníkem ostrovu Yara a má zřejmě velmi zvláštní vztah se svým synem. Hra měla původně vyjít v únoru 2021, ale Ubisoft byl nakonec nucen vydání posunout. Žádné další datum není stanoveno. Ubisoft však nyní důrazně varuje, že žádné pozvánky do bety určitě neposílají.

Na falešné pozvánky do bety upozornil YouTuber theRadBrad. Pozvánky vypadají, jako by přišly z opravdového Ubisoft účtu. Mají dokonce i jedinečné hoslo k přístupu do hry. Pokud se však pokusíte do této falešné bety dostat, nainstaluje se vám do počítače malware, který sleduje vaši obrazovku.

Detaily o malwaru a s ním spojeného emailu Ubisoft nekomentoval. Říkají ale, že se jedná o scam, se kterým nemají nic společného.

Toto není bohužel poprvé, co musejí vývojáři o podobném scamu varovat. Lidé si často chtějí tyto velmi očekávané hry zahrát co nejdříve a na podobný podvod naletí. Stejný problém řešil třeba Cyberpunk 2077 nebo Fortnite.

Ubisoft celý případ již vyšetřuje, ale i tak raději buďte opatrní.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.