Ninja dostal milion za hraní Apex Legends

Estimated read time 2 min read

A vy pořád hrajete Apex Legends zadarmo?

V dnešní době není neobvyklé, že známé internetové postavy dostanou zaplaceno za propagaci. Velké společnosti si najímají ty největší Youtubery a Streamery. Kolik ale taková propagace stojí? Když si budete chtít najmout Ninju, musíte si sáhnout opravdu hluboko do kapsy.

Anonymní zdroj serveru Kotaku uvedl, že EA zaplatili Ninjovi 1 milion dolarů (asi 22 milionů korun), aby si zahrál Apex Legends. Přesněji si zaplatili za jeden Tweet a stream v den vydání. Ninja má přes 13 milionů sledujících, takže všechno co hraje bude vystaveno opravdu velké pozornosti. Na Ninjovy standardy ale milion dolarů není zas tak velká změna. V prosinci uvedl pro CNN, že si běžně vydělá asi 500 000 dolarů za měsíc a v lepším měsíci ještě víc.

To zní sice trochu šíleně, ale lidé, kteří s Ninjou v minulosti pracovali, to potvrzují. Chtějí ale zůstat anonymní, protože nedostali oficiální povolení o těchto věcech mluvit.

EA přiznali, že při vydání Apex Legends začali reklamní kampaň, do které zapojili hned několik internetových tvůrců. Chtěli hru co nejrychleji představit celému světu. Říkají ale, že placené streamy trvaly pouze chvíli. Všechny nové streamy jsou už na rozhodnutí samotných streamerů.

Musím přiznat, že spolupráce se Streamery měla určitě úspěch. Jen se podívejte, jak rychle se Apex Legends dostalo na vrchol. I tak dlouho po vydání pořád zůstává na předních příčkách.

Do placené propagace nebyl zapojen jen Ninja. Zaplaceno dostal třeba i Shroud a pár dalších tvůrců.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.