Nejnovější update Windowsu 11 zabije Cortanu

Estimated read time 2 min read

Clippy bude mít novou společnici.

V květnu Microsoft oznámil, že digitální asisten na Windowsu, Cortana, již patří do starého železa a je potřeba ji nahradit. V překladu to tedy znamená, že ji chce Microsoft definitivně ukončit.

Cortanu by měl nahradit nový Windows Copilot. Ten funguje jako AI asistent a má s Cortanou vlastně docela hodně společného. Má však generativní jazykový model a mnohem méně osobnosti. Poradit vám dokáže o běžných funkcích Windowsu, umí shrnout dokumenty nebo třeba poradí nový playlist na Spotify.

Pokud jste si Cortanu přecejen tolik oblíbili, není nutné ji zabíjet. Stačí si pouze nenainstalovat nejnovější update Windowsu 11. Po jeho instalaci se však Cortana přesune na digitální hřbitov, kde jí bude na věčnost dělat společnost již legendární Clippy.

Naděje však umírá poslední a jak se zdá, Cortana nezmizí ze světa úplně. Microsoft říká, že zůstane k dispozici pouze v mobilní aplikaci Outlook. O této aplikaci dnes slyším poprvé, ale pokud chcete s Cortanou dále komunikovat i po aktualizaci, tohle je asi ta jediná možnost.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.