Hades je první hrou, co vyhrála Cenu Hugo

Estimated read time 2 min read

Pořadatelé teď zvažují permanentní zavedení herní kategorie.

Během 79. ročníku Worldconu se mimo jiné předávaly i známé Ceny Hugo. Cenu pro nejlepší hru si odnesl Hades. Porazil tak tituly jako Animal Crossing: New Horizons, Final Fantasy 7 Remake nebo The Last of Us Part 2. Greg Kasavin ze Supergiant Games pak řekl, že doufá, že Ceny Hugo budou i nadále udělovány herním titulům.

Ceny Hugo už roku 1953 odměňují ta nejlepší díla ze světa science finction a fantasy. Počet kategorií se však neustále zvětšuje. Třeba kategorie Nejlepší Grafická Povídka byla zařazena až v roce 2009. Letos se na seznam zařadila vyjímečně i kategorie Nejlepší Videohra.

Přidání této kategorie organizátoři vysvětlují tím, že od roku 2020 byla velká část světa nucena uchýlit se do online prostoru. To pak znamenalo i velkou vlnu zájmu právě o hry. Bylo tak prý na čase odměnit hry, které pro nás hodně znamenaly a přinesly nadšení do těchto nelehkých časů. O permanentním zařazení této kategorie se zatím pouze uvažuje.

Jde vidět, že Supergiant Games se svou hrou Hades uhodili hřebík na hlavičku. Vyhráli s ní už spoustu ocenění a to se každé hře jen tak nepoštěstí.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.