Gabe Newell říká, že Steam Pass zatím neplánují

Estimated read time 2 min read

Předplatné na Steamu zatím nebude.

Všichni hráči zalapali po dechu, když se Microsoft rozhodl konečně své hry vydávat i na Steam. Nejdříve to sice nebyly úplně všechny hry, ale je to určitě na dobré cestě. Od svého vlastního launcheru upustila třeba i Bethesda, která všechny své další tituly slíbila na Steam. Microsoft však poskytuje ještě jednu službu – předplatné Game Pass. Hry v něm však překvapivě stále běží na jejich vlastní aplikaci a ne na Steamu. Nabízí se proto otázka, jestli Valve taky plánuje své vlastní předplatné. A Gabe Newell pro pcgamer na tuto otázku odpověděl.

Nemyslím si, že je to něco, co bychom potřebovali sami udělat. Ale pro jejich zákazníky je to očividně populární možnost a proto budeme maximálně spolupracovat, pokud budou chtít Game Pass zprovoznit i na Steam.

Gabe Newell

Zdá se tedy, že něco jako Steam Pass asi ještě v nejbližší době neuvidíme. Rozhodně bych se ale nebránil tomu, kdyby Game Pass běžel přes Steam. Třeba už v roce 2020 se na Steamu objevilo předplatné EA Play. Game Pass však bude trochu obtížnější, protože některé hry v něm běží na jiných verzích, než jsou dodávány na Steam.

Pokud by však Microsoftu pomohl Game Pass na Steamu prodat více předplatných, určitě by nad touto možností alespoň uvažovali. Už nyní se od vedení Xboxu ozývají dobré ohlasy na Steam Deck a proto si myslím, že větší spolupráce s Valve není úplně nemožná.

Steam Deck však ještě teď není na Game Pass připravený. AMD a Valve stále pracují na ovladačích, které by zvládaly Windows bez chyb.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.